Vilsandi I tantsupidu

Tarbatu ja Kuljuse korraldasid ühise tantsupeo Vilsandil 20. juunil 2013.  ning see toimus Ülemaailmsete Vilsandlaste päevade raames.

Esimeseks tegevuseks oli saarele minek, mis ei olnud nii lihtne kui tavaliselt: nimelt ei lähe sellele saarele ühtegi meresõidukit. Aga transport on siiski olemas, sinna sõidab traktor Kirovets K-701 käruga läbi mere. Merevesi on piisavalt madal, et sellega pääseb sealt läbi. Tantsupeole minejate hulk oli siiski käru jaoks liialt suur ning osad läksid selle 6,2 km jalgsi läbi mere.

Kohale jõuti õhtul ning kuna tantsupeoni oli aega vaid üks päev, tehti esimesed ühisproovid juba samal õhtul. Nagu juba teada, et “rahvatantsija ei maga kunagi”, siis toimus esimesele õhtul väike simman oma pillimehe saatel peaaegu hommikuni.

Järgmisel päeval tehti kõigepealt proove eraldi ning kõige lõpus toimus peaproov. Pärast lõunasööki toimus rongkäik Kusti talust tantsuplatsile, millele järgnes Vilsandi I tantsupidu. Peo teemaks oli Vilsandi sünd. Õhtu lõppes suure simmaniga.

Pühapäeva hommikul sõideti jälle traktoriga Saaremaale tagasi. Kuna ilm ei olnud enam nii ilus kui Vilsandile minnes, siis ei olnud ka jalutajaid enam nii palju kui saarele minnes.

Allan Sims