Käesoleval aastal sai väikesaarte tantsupidu viieaastaseks. Seekordne sündmus viis rahvatantsijad looduskaunile Vormsi saarele, kus leidis aset ehtsa Vormsi pulmapeo stiilis tantsuetendus.

Peo vedaja rahvatantsuansambel „Tarbatu“ kunstiline juht Jaanus Randma: „Väikesaarte tantsupidu on külastanud mitmeid Eesti väikesaari: Ruhnu, Vilsandi, Abruka ja Kihnu. Nüüd oli külalislahkust pakkumas ja tantsurahvast kostitamas Vormsi, kus kohalike kultuuriedendajate, rahvatantsurühma „Vormsi“, Eesti Maaülikooli rahvatantsuansambli „Tarbatu“ ja Tallinna Tehnikaülikooli tantsuansambli „Kuljus“ ühistegemistes järjekordne väikesaarte tantsupidu teoks sai. Seda kõike aitas vaatajani tuua ligi 180 tantsijat, pillimängijat ja sõnaseadjat.

Tantsupeod on püüdnud leida ainest kohalikust pärimusest, nii ka sel korral on ideeliseks aluseks legend Bussby pulmast, mis paljudelgi kohalikel juba ununenud ja mandrirahval huvitav teada.

Pulmapidu etendati tervel kiigeplatsil, mis tegi pealtvaatajatele peo jälgimise vaatemängulisemaks, sest tantsud kulgesid ümber publiku. Bussby pulmad olid väga hoogsad ning külalisi oli kogunenud nii Virumaalt „Viru simmaniga“ kui ka Mulgimaalt „Mulgi polkaga“. Kuigi lõppes Vormis legendi järgi pulmapidu sellega, et kõik külalised kadusid merre, siis meie pidu sai ilusa lõpu koos „Tuljakuga“. Pärast ametlikku osa toimus kiigeplatsil simman, kus jalga keerutati hiliste tundideni.
Ennem koju sõitu võtsime veel ette rattaretke, et teha saarega lähemalt tutvust. Külastasime mitmeid Vormsile iseloomulikke ja ajaloolisi paikasid ning sõime metsa all värskeid mustikad.