Juba seitsmendat aastat toimus Eesti Väikesaarte laulupidu – seekord Kihnus. Neljal korral on sinna kutsutud vahepalaks tantsima Tarbatu tantsijaid.

Seltskond on igal aastal sama:

  • Pagana Segakoor, dirigendid Kalev Lindal, Mari-Krõõt Fridolin ja Heikki Põhi
  • Eesti Rahvusringhäälingu Segakoor, dirigent Kuno Kerge
  • EÜE Väinamere Segakoori, dirigent Indrek Vijard
  • Tartu Rahvaülikooli Segakoor, dirigent Lauri Breede
  • Puhkpilliorkester “Saku”, dirigent Ants Reinhold

Väikesaarte laulupidudel on tavaks saanud minna kohale reedel ja teha õhtul pisut proovi. Laupäeval on päeval proovid ja õhtul on kontsert ning pühapäeva hommikul toimub kontsert “Kõik puhuvad”, kus esineb puhkpilliorkester. Saarte laulupäevade idee käis välja kunagise Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva taustaga EÜE Väinamere Segakoor, kui suures ühislaulupeo järgses tuhinas ei tahetud aktiivsest kontserttegevusest loobuda. Väinamere ja samuti üliõpilasmaleva taustaga Pagana Segakoor korraldasid 2010. aastal Ruhnu I Laulupeo. Sellele on järgnenud peod Vilsandil (2011), Pranglil (2012, osales ka Tarbatu), Hiiumaal (2013, osales ka Tarbatu), Naissaare (2014), Vormsi (2015, osales ka Tarbatu) ning Kihnu (2016).

Sel korral mindi kohale 1. juulil, mis oli reedene päev ning kõik järgnev toimus tavapärase programmi kohaselt. Kokku osales sellel aastal Kihnus pea 230 lauljat, pillimeest ja tantsijat.

Kihnu Laulupeo programm algas 2. juulil kell 18.00 rongkäiguga, millele järgnes kontsert laululaval. Õhtu lõppes simmaniga ansambel “Vanaviisi” pilli taktis ning 3. juulil kell 11.00 toimus kavas juba traditsiooniline hommikune Puhkpilliorkester Saku kontsert “Kõik puhuvad”. Lisaks lõi võõrustajate poolt kaasa Kihnu oma folklooriansambel “Kihnumua”.

Tarbatu poolt oli repertuaaris sel korral Läki tantsule, Ruhnu süit, Kiitus ja Tuljak. Lisaks tegime koos kohaliku rahvaga folkloorseid tantse.

Eesti Väikesaarte Laulupeo üritustele on loodud ka Facebookis oma lehekülg:
https://www.facebook.com/vaikesaartelaulupeod/