Tartumaa tantsupidu VABA SADA

(18.03 A le Coq spordihoone, Tartu)

Tantsupidu VABA SADA jutustas Eesti loo tänapäevast algusesse ning oli Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liidu kingitus meie riigile 100. sünnipäeva auks. Kontserdi idee autoriks ja pealavastajaks oli meie Tarbatu särasilmne tantsujuht Kristel Maruste.

Tantsupidu vaatas Eestit ja eestlust läbi silmade, mis on kõike näinud. Eesti lugu inimese tunnete ja emotsioonidena. Vahetekstides oli kasutatud 100-aastaste eestlaste meenutusi ja mälestusi, mis ilmestasid tantsupidu.

Peo tegid eriliseks pealtnäha väikesed, kuid omanäolised detailid, näiteks algas VABA SADA täpselt kell 19.18 ja kestis 100 minutit. Tantsupeost võttis osa 100 rühma- 1600 tantsijat, kelle kaunist etendust oli vaatama tulnud üle 2000 inimese. Ilusale peole pani punkti finaaltants “Säde” ning publiku võimsa aplausi saatel tantsiti “Tuljakut” kaks korda.

Tarbatu jaoks oli pidu eriti oluline ka seetõttu, et esimest korda tantsis PisiTarbatu päris tantsupeol. Kõige noorem tantsija laval  oligi 4-aastane Tarbatu neiu ja kõige vanem 96-aastane Eesti, keda kehastas Kulno Raide.

Repertuaar:

Lapsed

“Mu koduke”

“Unele kiigutades”

Gümnaasium ja noored

“Nüüdispolka”

“Tallatud”

“Sõlesepad”

I koosseis – III koosseis

“Laanetants”

“Õrn haare” 

I – II koosseis

“Lilled juustes”

Vilistlased

“Kohtumised”

“Kolhoositants”

“Isad ja pojad”