Suvelavastus “Mälutempel”

16.-21. juulil 2018. aastal viibisid mitmed Tarbatu tantsijad Tori alevikus Pärnu jõe kaldal, et kaasa lüüa Eesti Rahvamajade Ühenduse suvelavastuses “Mälutempel”. Etenduse lavastajateks olid Urmas Lennuk ja Tarmo Tagamets ning peaosas näitles Argo Aadli. Vaatemängu tantsulist poolt juhendas Tarbatu kunstiline juht Jaanus Randma. 

Lavastus oli põnev kokkuvõte 130aastasest ajaloost, mis pakkus äratundmisrõõmu eri vanuses publikule ja ka esinejatele. Kollektiive, kes lavastusest osa võtsid ja kellega mõnusalt aega veedeti, oli palju- nii pillimehi, lauljaid, väikeseid ja suuri (rahva)tantsijaid. Tantsijad said lisaks tantsimisele näidata laval ka enda näitlejameisterlikkust ja loomingulisust.

Sellises suures suveprojektis osalemine oli nii mõnelegi tantsijale uus ja tore kogemus. Proovid olid küll pikad ja ilmad niivõrd soojad, et ka 15 minutilisest pausist piisas, et korraks üle jõe ja tagasi ujuda. Kuid sellest hoolimata nauditi selles väikeses kaunis kohas koosolemist ja koostegemist. Seesugune uudne esinemiselamus tõi naeratuse näole ja rõõmupisara silmanurka kõigile.

Etendust arvustas Maalehes Margus Mikomägi, kes kirjutas tantsu kohta nii: “Tori rahvapeo tantsu olid tantsitud ilulemata. Ilu oli küll, aga põhirõhk polnud sellel, vaid suhtlemisel- rahvatants on suhtlemine. Kui ma seni olin mõelnud, et rahvatantsu võiks olla uhke kaasa tantsida, aga vaadata on igavavõitu, siis nüüd sain üllatuda. Tori tantsudes oli selge kaasatantsimise kutse sees, seda kirge ja tantsijate suhtlemist omavahel või teiste paaridega oli põven jälgida.”