Ruhnu I tantsupidu

Tarbatu ja Kuljus otsustasid korraldasid ühiselt tantsupeo, mis sai teoks 30.06.2012 Ruhnu saarel selle esimese tantsupeona.

Ruhnu saarele on pääsemine pisut keerukas, kuna saar on kaugel ning meretransport ei ole mõeldud suurte rahvamasside vedamiseks. Seetõttu tuli tantsijate hulka piirata, kes saavad saarele minna.

Reisi alustati neljapäeval, 28.06. Mõlemad ansamblid läksid praamiga Roomassaarest Ruhnu ning kummalgi oli oma praam, millele tuli kõik tantsijad ära mahutada. Kuna Tarbatust oli osavõtjaid rohkem, siis vilistlased rentisid omale ühe purjeka, millega mingi saarele. Ruhnus jagus transpordivahendeid vaid pakkide vedamiseks, tantsijad liikusid seal jalgsi.

Reedel toimusid pärast hommikusööki esimesed ühistantsude proovid, mis kestsid lõunani. Pärast lõunasööki tehti mõned tunnid ÜKTd ning abistati saare korrastamisega: osad ladusid küttepuitu riita ning teised koristasid. Kuna Ruhnu saarel on väga vanad puitmajad, mida on purenud nii ajahammas kui ka loodus, siis oli see sobilik koht loengute pidamiseks. Tantsijatele tutvustati erinevaid putukaid, kes elavad maja puidus ning nende tekitatud kahjustusi ja tõrjet selle vastu. Pärast oli tantsijatel aega tutvuda ka saarega, käia meres ujumas ning otsida Ruhnu karugi.

Laupäeva jätkus proovide ja loengutega lõunani. Pärast lõunat toimus peaproov, mille järel seadsid rahvatantsijad ennast kontserdiks valmis ning koguneti kiriku juurde. Sealt algas rongkäik, mis lõppes tantsuplatsil. Sellele järgnes Ruhnu I tantsupidu.