Augustikuus veetsime gümnaasiumirühmaga kolm päeva Värskas treeninglaagris. Sai tehtud parajalt trenni, aga leidsime aega ka igasugu muudeks tegevusteks.

Laagri alguseks tuli meile külla muhe Maido Saar, et „Pihlapuud“ õpetada. Sammude õppimist saatis mõnus naerukihin ja trenni lõpuks sai ka kõigil patsidel, habemikel ja käbidel tants tantsitud. Peale „Pihlapuu“ õppisime laagris Kristeli ja Mariuse trennides ka muid tantse. Mariuse juhendamisel harjutasime “Sõrmlugu-reilenderit”, aga Kristeliga läksime veidi ajas tagasi ja õppisime ära hoopis ühe mudilastantsu. „Ma tahan suve“ laul ei kadunud tantsijate suult kuni laagri lõpuni.

Mõnusaks vahelduseks oli Setu rahvakultuuri tutvustav tund Jane Vabarnaga, kus peale leelotamise kuulamist tantsisime ka mitmeid pärimustantse. Tants ja trall ei tahtnudki seal lõppeda ja pärast kultuurimajast lahkumist lükkasime hoo sisse ka külakiigele.

Tarbatu inimestest käisid meil külas ka Kerli koos Kaarliga ja muidugi Verner. Kerli tegi meile tantsijatele tüüpilistest vigastustest ja nende ära hoidmisest põhjaliku ülevaate. Loengule järgnenud harjutustega tutvusime kõigi oma lihastega lähemalt ja järgnevatel päevadel tuletasid nii mõnedki neist end meile pidevalt ise meelde (eriti treppidel). Verneriga viskasime kukerpalle ja hundirattaid ning õppisime ka igasugu uusi trikke. Nüüd peab ise edasi usinalt kätelkõndi harjutama.

Trennide vahepeal käisime ujumas, tantsisime Zorbasi tantsu ja mängisime võrku. Eriti lahe oli laevasõit Värska lahel, kus peale arbuusiga maiustamise ja lindude vaatlemise viskasime kiire pilgu ka naaberriigile. Oli üks igati vahva ja meeldejääv laager!