2013. aastal toimus “Baltikum tantsib” Läti linnas nimega Jelgava.

Tantsud kodus selgeks õpitud, asusime reede õhtul teele. Kel kodutöö tehtud, see teadis, et Google maps lubas bussisõitu vaid kolmeks tunniks ja viiekümneks minutiks. Tegelikkus oli aga otseloomulikult teistsugune, reis kulges lõbusalt, kellelgi kiiret ei olnud ning pärast mitmeid vahepeatusi jõudsime umbes seitsme tunni pärast sihtkohta. Tublid inimesed sättisid ennast ühikatesse magama, veel tublimad suundusid aga öise Jelgava võlusid avastama.

Laupäeva hommik algas päikesepaisteliselt, kõhud täis söödud saime veidi päevitada, julgemad proovisid ka jões ujumist. Varsti algas aga kohalike poolt korraldatud orienteerumismäng. Tarbatu pidi kahjuks või õnneks ennast kaheks grupiks jaotama, sest tsiteerides korraldajaid: “You are too many!“. Kaheks pooldunud ning kaardid käes hakkasime mööda linna jalutades punkte otsima.
Jelgavas oli tõeline suvi: lilled õitsesid, jõgi voolas ja saldejumps oli sama hea kui kodumaine. Lisaks linnale pakkus avastamisrõõmu nii mõnigi trennikaaslane. Täitsime oma ülesandeid kohusetundlikult – pildistades põnevaid ja vähempõnevaid objekte ning nii möödusid need tunnid kiiresti.

Nüüd suundusime tühjade kõhtudega praadi ja suppi sööma ja kohe pärast seda lavapõranda libedust katsetama. Pärast mõningaid Jaanuse tähelepanekuid ja märkusi saime natukene vaba aega, et enne suurt möllu veidi jõudu koguda. Seejärel oligi kätte jõudnud aeg ennast valmis seada ja rahvariided selga panna.