2017. aastal toimus “Baltikum tantsib” juba meile tuttavas Läti linnas Jelgavas.

Teele asusime päiksepaistelisel laupäeva varahommikul. Bussis jätkas nii mõnigi kodus pooleli jäänud unenägu, kuid oli ka neid, kes harjutasid usinalt uudsete tehnikatega patsipunumist. Teekond möödus lustakalt ja loomulikult ei puudunud kohustuslik saldejumpsi peatus Riias.

Sihtpunkti jõudsime enne lõunat, ees ootamas suvine päike ja kohalik laadamelu. Esmalt juhatati meid Jelgava paleesse, kus saime vahetada riided ja end esinemiseks valmis seada. Siis oligi aeg suunduda palee ette, kus toimus “Baltikum tantsib” kontsert. Avapaugu tegid võõrustajad, neile järgnesid leedukad ning viimasena oli au astuda üles Tarbatul. Lava raksudes andsime vaheldusrikka kontserdi. Pärast esinemist sõime kõhud täis ja tutvusime kauni Jelgava linnaga.

Õhtul olime oodatud järelpeole, kus tantsuks mängis kohalik DJ ja lauda katsid maitsvad suupisted. Koduteed alustasime väsinuna, kuid täpselt õigel hetkel, et lülitada sisse Eurovisooni finaalkontsert. Tagasiteel leidis igaüks endale meeldiva tegevuse – kes magas, kes vestles teaduslikel teemadel katkematult neli tundi. Meeleolukalt reisilt jõudsime koju emadepäeva esimestel tundidel.